top of page

Sophia Liu, Chiny

Sophia Liu urodziła się w Szanghaju, Chiny i przeniosła się do Japonii w wieku 2 lat. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat. Jej pierwszy występ publiczny miał miejsce w wieku 5 lat jako zwyciężczyniGold Award of Kobe City Piano Competition i Government’s Education Committee Award; Otrzymała również Grand Prix w kategorii  do 12 lat  w konkursie pianistycznym w Hangzhou Chiny.

Sophia przeniosła się do Montrealu w Kanadzie w wieku 7 lat. Krótko potem otrzymała 2 nagrodę w Canada Music Competition. W wieku 8 lat otrzymała I nagrodę w Concerto Competition McGill University i otrzymała pełne stypendium na studia w McGill Conservatory. Wykonywała z powidzeniem koncerty Beethovena.W wieku 9 lat otrzymała I nagrodę w kategorii do 12 lat i III nagrodę w kategorii do 17 lat w Chopin International Piano Competition Hartford,CT.

 

Sophia wystąpiła dwukrotnie w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Otrzymała również złoty medal Quebec Music Festival w Kanadzie. Uczy się u takich profesorów jak: Dang Thai Son,Sara Laimon,Zhengyu Chen, Tina Kakabadze, Motoko Takeuchi i Xiaolin Wen
 

Sophia Liu, Chiny

F.Liszt Tarantella

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page