top of page

Seika Ishida, Japonia

Seika Ishida urodziła się w Yamaguchi, Japonia. Naukę gry na fortepiqnie rozpoczęla w wieku 3 lat u Yuko Yamane, Masahi Katayama i Hiroko Nakamury. Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów licencjackich Uniwersytetu Muczycznego i Sztuk Pięknych w Wiedniu w klasie profesora Michaela Krista.

 

Od czasu jej debiutu w Europie w 2007 roku, otrzymała II nagrodę w Rosario Marciano International Piano Competition w Wiedniu, gdzie otrzymała również nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Schuberta i za największy młody talent. W 2010 roku otrzymała pierwszą nagrodę w Russian Music International Piano Competition w San Jose, CA. W roku 2011 była najmłodszą uczestniczką New Orleans International Piano Competition, gdzie otrzymała wyróżnienie. Za to osiągnięcie otrzymała nagrodę rektora Yamaguchi University.

 

W 2014 otrzymała nagrodę dla najbardziej obiecującego pianisty w 18th Hamamatsu International Piano Academy Competition. W tym samy roku została stypendystką fundacji Yamaha oraz wystąpiła w japońskim programie telewizyjnym „untitled concert”. W roku  2015, otrzymała drugą nagrodę w 19th Hamamatsu International Piano Academy Competition. W  2016 roku na zaproszenie Dr Krystiana Tkaczewskiego wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście w Tarnowie.

Seika Ishida
F.Liszt Rapsodia wegierska nr 12

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page