artistic photo.jpg

Paweł Wojciechowski, Polska

Paweł Wojciechowski ur. 6 grudnia 2002 roku w Olsztynie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr Marzeny Bieńkuńskiej. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Olsztynie. Obecnie jest uczniem czwartej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz- Just.

Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych: I miejsce i Nagroda Publiczności na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Very Lotar - Shevchenko w Jekaterynburgu (Rosja, 2018), Grand Prix na XV Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2018), I miejsce na  Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym: ,,Hua Biao International Piano Open Competition in Poland’’ w Warszawie (2018), I miejsce i nagroda specjalna dla największego talentu konkursu ,,Special Promising Talent’’ na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Krogulskiego w Tarnowie (2018), I miejsce, nagroda specjalna EMCY oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie (Estonia, 2018), I miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym ,,Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie (2017), I miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Apolinarego Szeluty na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy (2017), II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej dla szkół muzycznych II stopnia (jako najmłodszy uczestnik, 2017), I miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie sonaty L. van Beethovena na XI Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Głubczycach (2017), I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Janiny Kraśko w Suwałkach (2017), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Pietrozawodsku (Rosja, 2016).

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Joannę Ławrynowicz- Just, Renę Shereshevską, Kevina Kennera, Vladimira Slobodyana, Wojciecha Świtałę, Petrasa Geniusasa, Carlo Grante, Kiryla Keduka, Bogdana Czapiewskiego, Pawła Zawadzkiego, Elżbietę Stefańską oraz Lubow Nawrocką.

Występował m.in. w Salle Cortot w Paryżu (Francja), w Filharmonii w Eindhoven (Holandia), w Filharmonii w Tallinie (Estonia), w Filharmonii w Kownie (Litwa) z Orkiestrą Symfoniczną Kowieńskiej Filharmonii, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej, w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym im. Barbary Hesse - Bukowskiej w Busku - Zdroju. W 2015 roku, na specjalne zaproszenie prof. Vladimira Slobodyana, wystąpił w Filharmonii w Kaliningradzie (Rosja) z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliningradzkiej wykonując Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna. Jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Olsztyna, stypendystą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, stypendystą Rotary Club, trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystą programu „Młoda Polska”. Jest także pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Europejskiego Stowarzyszenia Konkursów Muzycznych dla Młodych.

Paweł Wojciechowski

 F.Chopin Scherzo op.20

Założycielka

 † prof. Barbara Hesse- Bukowska

 

Dyrektor Artystyczny

Dr Krystian Tkaczewski

 

Dyrektor

Alicja Bednarska

 

Konsultant

prof.Maciej Piotrowski