top of page

©Shigeto Imura

Mao Fujita, Japonia

Mao Fujita, 17 letni japoński pianista, występował z orkiestrami w Japonii i za granicą. Zadebiutował z Kanagawa Philharmonic Orchestra w 2010, co zapoczątkowało jego karierę.

 

Mao jest laureatem wielu konkursów pianistycznych: Japan Classical Music Competition (Grand Prix) w 2009, The World Classic 2010, Taiwan (pierwsza nagroda). W 2013, Mao otrzymał I nagrodę oraz nagrodę Wagner&Verdi w Rosario Marciano Piano Competition w Wiedniu. W tym samym roku wystąpił z prestiżową Tokyo Symphony Orchestra oraz wystąpił w słynnej Tsuda Hall.

W 2013 ukazała się płyta zatytułowana „Mao Fujita” dla Naxos Japan. Promocja płyty odbyła się w całej Japonii. W 2015, Mao otrzymał I nagrodę w Zhuhai International Mozart Competition. W tym samym roku ukazał się jego drugi album „Młody wirtuoz” również dla Naxos Japan. W 2016 Mao otrzymał I nagrodę w 20th Hammamatsu International Piano Academy Competition.

 

Mao występuje z koncertami na całym świecie. Jest częstym gościem Międzynarodowego Festiwalu „Lato z Chopinem” w Busku-Zdroju, Festival Next Generation in Bad Ragaz, Szwajcaria, Festival Asisi nel Mondo.

 

Mao Fujita rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 3 lat pod kierunkiem Yuka Matsuyama i prof. Gen Matsuyama. Obecnie jako stypendysta jest studentem wydziału fortepianu dla wybitnie uzdolnionych w Tokyo College of Music High School.

Mao Fujita (16), Japonia

F.Liszt II Rapsodia węgierska cis-moll

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page