top of page

Nour Ayadi, Maroko

Urodzona w 1999, rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat w klasie fortepianu  Nicole Salmon w Casablance. W wieku 11 lat rozpoczęła edukację w Ecole Normale de Musique Alfred Cortot, gdzie otrzymała “Diplôme Supérieur d’Enseignemen” jednogłośną dezycją jury. Nour obecnie studiuje w Conservatoire National de Paris u Claire Désert and Romano Pallottini.

 

 Nour otrzymała wiele nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach. Otrzymała 4 nagrody w  Her Royal Highness princess Lalla Meryem – gdzie przewodniczącym jury był  Dominique Merlet W  2014 roku  otrzymała  Grand Prix  w konkursie “Les Clés d’Or”.  Otrzymała również Grand Prix w Flame Competition w Paryżu. Ostatnio otrzymała I nagrodę w International Competition Her Princess Lalla Meryem w listopadzie 2016.

 

Nour występowała wielokrotnie zarówno w Maroku jak i za granicą. Wystąpiła recitalami m.in. Instytucie Francuskim w Rabat,  Théâtre National Mohamed V oraz Ambasadzie Austrii w Maroku, w  Palazzo Tursi we Włoszech, w  Palace of Nations w Genewie,  Salle Cortot, w Paryżu,  Polsce, Hiszpanii, Portugalii i Austrii.

Wzięła udział w kursach mistrzowskich takich pianistów jak: Jacques Lagarde, Jura Margulis, Andrzej Dutkiewicz, Abdel Rahman El Bacha, Olivier Gardon, Denis Pascal i Frédéric Audibert.

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page