top of page
photo motochika.jpg

Motochika Shiozaki, Japonia

Motochika Shiozaki urodził się w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat.

 

Do czasu jego 12 urodzin, otrzymał wiele nagród w takich konkursach jak North Kanto Piano Competition, 27th  Piano Competition in Gunma (Grand Prix), czy w 16th International Chopin Piano Competition in Asia (Złoty Medal).

 

Motochika studiuję kompozycję pod kierunkiem profesora  Naotsugi Nishida z  Gunma University, od 13 roku życia.

Motochika Shiozaki skomponował między innymi wariacje fortepianowe, utwory chóralne, suitę i inne utwory. W 2018 skomponował chóralne wariacje dla jego szkoły, którymi zadyrygował. Utwór został znakomicie przyjęty. W wieku 14 lat wygrał japońskie eliminacje by wziąć udział w prestiżowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Imola, we Włoszech. Pracował tam pod kierunkiem profesora Leonida Margariusa oraz otrzymał drugą nagrodę w Imola International Piano Award. Został również zaproszony by wystąpić w Galuppi Music Festival w Fenice Opera House w Wenecji.

W wieku 15 lat otrzymał pierwszą nagrodę w Tokyo Piano Competition oraz wystąpił z recitalem w Tokyo. W tym roku był również najmłodszym studentem w japońskich przesłuchaniach organizowanych przez Tokyo International Association of Artists. Przeszedł audycję jako jeden z trzech z 253 muzyków,

 

W 2018 roku wziął udział w letnich kursach Uniwersytetu Mozarteum w Austrii, gdzie pracował pod koerunkiem Jacques Rouvier  Andreasa Frölicha. W grudniu 2018 roku wziął udział w Dryard Piano Academy w Hamamatsu, gdzie pracował m.in. pod kierunkiem dr Krystiana Tkaczewskiego. W konkursie finałowym akademii otrzymał pierwszą nagrodę oraz otrzymał stypendium.

Obecnie studiuje pod kierunkiem Kazumasa Matsumoto oraz profesora Claudio Soaresa.

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page