Kozłowski - fot Filib Błażejowski.jpg

Krzysztof Kozłowski, Polska

Urodzony w 1985 r. Warszawie. Absolwent stołecznych szkół muzycznych przy ul. Miodowej w klasie fortepianu prof. Elżbiety Raczkiewicz, a następnie prof. Haliny Rogalskiej. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz studia podyplomowe na katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego.

Jest między innymi laureatem Estrady Młodych (Festiwal Pianistyki Polskiej, Słupsk 2013), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina (2015), III nagrody na konkursie „Future Stars Competition” (2021), wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie (2021). Zdobył również kilka nagród na ogólnopolskich konkursach kompozytorskich.

 

Jako członek grupy Hashtag Ensemble wykonuje muzykę XX i XXI w., zarówno na fortepianie, jak i instrumentach elektronicznych. Brał udział w nagraniach kilku płyt zespołu, „Visegrad Songs”, „Trash Music”, „Network Music”, „#Witkacy”. Z Hashtagiem koncertował w wielu krajach.

 

Od kilkunastu lat realizuje się jako improwizator. W Hashtagu rozwija autorski projekt „UrbScore” – improwizacje inspirowane architekturą. Poza tym zespołem współtworzy dwa rozrywkowe projekty impro: „Opera Improwizowana” – spektakle całkowicie nieplanowane, inspirowane interakcją z publicznością, oraz „Szarmanccy Panowie” – gdzie wspólnie z wokalistą improwizuje piosenki.

 

Studiował również Reżyserię Dźwięku (studia przerwane po trzech latach na rzecz pianistyki). W tamtym czasie realizował dźwięk na planach filmowych, zajmował się postprodukcją dźwięku oraz pisał muzykę do filmów studenckich.


Jego zainteresowania naukami ścisłymi, przede wszystkim informatyką, objawiają się ukończoną równolegle do studiów pianistycznych Międzyuczelnianą Specjalnością Multimedialną. Na MSM zrealizował (zaprogramował w językach Java/Processing/PureData) pracę dyplomową „Dendrofonia” – wirtualne, audio-wizualne drzewo, rosnące dzięki rejestrowanym na żywo dźwiękom otoczenia iprzyjmujące jego cechy brzmieniowe.


Od lat pracuje jako akompaniator na zajęciach tanecznych w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.


Pasjonat gór, astronomii, miłośnik kotów.

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski