top of page

Joanna Różewska, Polska

Joanna Różewska urodziła się 7 lutego 1988r. Uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Siedlcach. W 2012r. ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej, a w 2017 r. studia podyplomowe w klasie prof. Yoshikazu Nagai w San Francisco Conservatory of Music.


Joanna Różewska otrzymała nagrody na wielu konkursach, m.in.:
II Nagroda na Manhattan International Music Competition (2017)
II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Hartford, USA (2017) 
I Nagroda ex aequo na Międzynarodowym Konkursie COOP Music Awards - Prize Antonio Bertolini w Mediolanie (2014)
II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (2013)
W 2010 r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie.


Joanna Różewska koncertowała w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Francji, Szwecji, Kazachstanie, Mołdawii i na Ukrainie, dając koncerty solowe oraz występując z orkiestrami takimi jak: Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, Orkiestra Kameralna Lviv Virtuosi, Łomżyńska Orkiestra Kamerlalna, Orkiestry Symfoniczne Filharmonii Łódzkiej, Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Koszalińskiej i  Olsztyńskiej


Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pianistów takich jak: Leon Fleisher, Andrei Gavrilov, A. Jasiński, Oleg Maisenberg, Garrick Ohlsson, K. Popowa-Zydroń, Matti Raekallio, Jacques Rouvier, Jeffrey Swann czy Michail Voskresensky. 


Joanna Różewska była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Prezydenta Miasta Siedlce. W 2012 r. otrzymała stypendium Młoda Polska przeznaczone na nagranie płyty. 

Joanna Różewska, Polska

F. Chopin Sonata b-moll op. 35

I Grave - Doppio movimento

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page