top of page

Ivan Gusev, Rosja

Ivan Gusev urodził się w Karagandzie w Kazachstanie w 1988. W 1922 roku , przeniósł się z całą rodziną do Rosji.Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w mieście Korolev, w okręgu moskiewskim.


Podczas pierwszych lat swojej nauki zwyciężał dwukrotnie w konkursie w Korolev jak również Ogólnorosyjskich konkursach pianistycznych. W wieku 9 lat rozpoczął naukę  w Szkole Muzycznej im. Chopina w Moskwie w klasie Eleny Kaminskiej. W roku 2004 rozpoczął dqlszą edukację Akademi Muzycznej im. Gnessin w Moskwie, którą ukończył z najwyższym wyróżnieniem. Ivan rozpoczął studia w Konserwatorium Moskiewskim w 2008 w klasie prof. Mikhaila Voskresenskego i Elisso Virsaladze.

W 2013 ukończył konserwatorium z wyróżnieniem, a w 2015 roku studia podyplomowe na tej samej uczelni.

Ivan jest laureatem wielu konkursów pianistycznych jak: 3rd  Gershwin  International  Music  Competition   w Ńowym Jorku,    Mauro  Monopoli  Prize  International  Piano  Competition  (Barletta, Włochy,  2013,  Dorothy  MacKenzie  Artist  Recognition scholarship  award  (International  Keyboard  Institute  and  Festival,  Nowy Jork,  USA,  2015),    International  Stanislav  Neuhaus  Piano  Competition  (Moskwa,  2015),  New  York  Festival  and Piano  Competition  (New  York,  USA,  2017), Future Stars International Piano Competition oraz Chopin International Piano Competition w Hartford, CT.

Ivan Gusev, Rosja

S.Prokofiev Sonata nr 7

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page