Harmony Zhu, Canada

Harmony Zhu jest 9-letnią dziewczynką o wielu talentach i pasjach. Ze względu na swój ogromny talent do fortepianu i szachów została zaproszona do programów telewizyjnych w CBC i oraz prestiżowego programu prowadzonego przez Ellen DeGeneres dla NBC.

 

Od najmłodszych lat, Harmony występowała w wielu miastach Kanady oraz wygrywała konkursy pianistyczne i szachowe w wielu kategoriach wiekowych. W wieku 6 lat, Harmony otrzymała pierwsza nagrodę w Canadian Music Competition (najbardziej prestiżowym konkursie ogólno- kanadyjskim), będąc najmłodszą laureatką w historii. Wygrywała również ten konkurs w wieku 7 i 8 lat. W 2014 roku, Harmony została zaliczona do 30 najbardziej perspektywicznych muzyków poniżej 30-ego roku życia, jako najmłodsza w historii.

W wieku 8 lat, przeniosła się do USA, by studiować w Pre-college division w Juillard School, jako najmłodsza studentka.

W pierwszym roku studiów, zwyciężyła w konkursie szkolnym  na występ  z orkiestrą i w maju wystąpiła w Peter Jay Sharp Theater w Juilliard School. Ostatnio Harmony otrzymała Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hartford.

Harmony otrzymała wiele nagród w konkursach pianistycznych jak: AADGT International Music Competition i  American Protégé International Piano and Strings Competition. Zadebiutowała w Carnegie Hall w wieku 7 lat. Od tego czasu wystąpiła w tej sali trzykrotnie, ostatnio inaugurując międzynarodowy festiwal „Piano Passion” w 2015 roku.

 

Jako talent szachowy, Harmony wygała wiele  międzynarodowych turniejów szachowych. W 2013, Harmony została mistrzynią świata w szachach w swojej kategorii wiekowej, zwyciężając w Mistrzostwach Świata juniorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2013. Harmony jest również mistrzynią Ameryki Płn. w szachach oraz otrzymała tytuł kandydata na mistrza międzynarodowego FIDE w wieku 7 lat.

Oprócz muzyki i szachów, Hamony interesuje się kompozycja, rysunkiem, literaturą, nauką, matematyką, tańcem, śpiewem, obserwowaniem natury oraz graniem w ping ponga i uprawianiem innych sportów.

 

 Harmony jest obecnie studentką Pre-college w Juilliard School, w klasie prof. Yoheved Kaplinsky, kierownika katedry fortepianu, Juilliard School.

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski