Gregory Martin, USA

Gregory Martin urodził się w 1997 roku w Houston, Texas. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat pod okiem Svetlany Martin, a później  u Flory Siorunian w Los Angeles, CA i Gabriel Sanchez w  Denver, CO. W 2005 roku, Gregory wykonał koncert fortepianowy C-dur Haydna z Colorado Symphony pod batutą Toma Jensena oraz otrzymał I nagrodę w „Festival of Russian Classical Music” w Denver. Od 2005, Gregory szlifuje swoją technikę pod okiem Tatiany Vetrinskaya w Albuquerque, NM. Występował on w różnych letnich festiwalach jak: Urbino- Włochy, Wiedeń-Austria  (Bosendorfer Hall), Paryż-Francja, PianoTexas International Academy - Fort Worth, Texas i Euro music Festival -Wuppertal i  Dusseldorf, Niemcy  - u profesora Karla-Heinza Kammerlinga. W 2007 roku wykonał drugi koncert fortepianowy  d-moll Mendelssohna z San Juan College Symphony pod batuta Keitha 

Cochrana. Otrzymał również Zloty medal w Golden Key Music Festival w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Gregory wygrywał wiele konkursów między innymi: New Mexico  State Honors Audition (I nagroda) oraz otrzymał Grand Prix w Jackie McGehee Concerto Competition. W nagrodę wykonał  koncert d-moll Mozarta z New Mexico Symphony pod batutą Rogera Melone.  Wykonał również ten sam koncert z Albuquerque Symphony pod batutą Lisy Nichols. Zaprezentował  również pierwszy koncert Beethovena z Four Corners Symphony pod batutą Artura Posta. W listopadzie 2010 Gregory wykonał koncert f-moll Bacha z orkiestrą Centralnej Szkoły Talentów w Moskwie pod batutą Vyacheslava Valleva.

Gregory otrzymał trzecią nagrodę w prestiżowym konkursie talentów 10th Annual Nutcracker International Television Contest w Moskwie w 2009, gdzie w finale wystąpił z Narodową Orkiestra Rosji pod batutą Marka Ghorensteina. W 2010, Gregory otrzymał II nagrodę w konkursie podczas “Piano Texas International Academy and Festival” (TCU-Fort Worth), wykonując koncert g-moll Feliksa Mendelssohna razem z Fort Worth Symphony Orchestra pad batutą Tomasza Gołki. W tym samym roku otrzymał III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. Ferenca Liszta w Moskwie.

 

W 2011 roku, Gregory Martin został przyjęty do Centralnej Szkoły Talentów przy Konserwatorium Moskiewskim w Moskwie, początkowo w klasie Very Kamenevej, a później wybitnego artysty Rosji, kierownika katedry fortepianu Mikhaila Voskresenskyego. Obecnie Gregory jest studentem Konserwatorium Moskiewskiego w klasie zasłużonego artysty Rosji, prof. Andreja Dieva. Gregory jest stypendystą fundacji Vladimira Spivakova dla zdolnych młodych artystów. Jest również laureatem wielu konkursów pianistycznych i festiwali w Rosji i USA. Ostatnio otrzymał III nagrodę w Debut International Piano Competition i w nagrodę wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jako jeden  nielicznych został zakwalifikowany z puli prawie 200 pianistów , by wystąpić w Międzynarodowym Konkursie im Van Cliburna w Forth Worth w Teksasie w 2015 roku.  Marzeniem Gregorego jest zostanie koncertującym pianista i dyrygentem.

 

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski