top of page

Brian Low Rhung Wei, Malezja

Brian Low Rhung Wei jest malezyjskim pianstą obecnie mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Obecnie studiuje w Royal Northern College of Music w Manchester, gdzie studiuje u prodziekan wydziału prof. Helen Krizos. Wcześniej uczył się w Wells Cathedral School w klasie prof. John Byrne.

Brian odniósł dużo sukcesów w konkursach pianistycznych; Pendle Young Musician Grand Final 2018. Ostatnio otrzymał nagrodę za najlepsze wykonanie utworu oraz III nagrodę w II Future Stars International Competition. 

W pierwszym roku studiów w  Royal Northern College of Music, Brian otrzymał Fund Prize za najlepszy recital oraz został finalistą RNCM Chopin Prize. Brian został również półfinalistą Chetham's Piano Competition w 2017, gdzie wykonał koncert fortepianowy F.Mendelssohna w Stoller Hall w Manchester. Ten sam koncert Brian wykonał również w Wells Cathedral, Somerset w 2016 razem z Wells Symphony Orchestra z dyrygentem Jac Van Steen.


W roku 2015, Brian otrzymał 2 nagrody w  Mid-Somerset Festival in Bath, oraz nagrodę dla najmłodszego półfinalisty w Bromsgrove International Competition in Birmingham.

W 2017 roku, Brian otrzymał szanse współpracy w brytyjskim kompozytorem Markiem Anthony-Turnage, który słysząc grę Briana, zaprosił go do wykonania jego kompozycji w Wigmore Hall in 2018.

 

Brian Low Rhung Wei, Malezja

L.van Beethoven Sonata op 10 nr 3

I. Presto

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page