top of page

Umi Garrett, USA

14-letnia Umi Garrett została nazwana przez Huffington Post jako “przyszly muzyczny geniusz.” W listopadzie 2013, Umi wystąpiła z Winnipeg Symphony Orchestra w Kanadzie, wykonując pierwszy koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Winnipeg Free Press pisał: „Ponad brawurową technikę, pianistka posiada również nadzwyczajną muzykalność”. Tego samego miesiąca Umi wystąpiła w La Ciudad de las Ideas, międzynarodowej konferencji w Puebla w Meksyku. Następnie w  styczniu 2014, Umi zadebiutowała

z Pasadena Symphony Orchestra pod batutą Nicholas McGegan. Ostatnio otrzymała  prestiżowy tytuł młody artysta Steinwaya, wyróżnienie dla najlepszych młodych artystów. 

Umi w wieku 8 lat  w maju 2009 wystąpiła na antenie telewizji NBC w Ellen DeGeneres Show. Od tego czasu występuje regularnie  w USA i na całym świecie z orkiestrami symfonicznymi. Umi wygrała wiele nagród w konkursach pianistycznych wliczając: pierwszą nagrodę w 13th Osaka International Music Competition w Japonii, Chopin Plus International Competition Chopin w Budapeszcie i w Bradshaw and Buono International Piano Competition w Nowym Jorku w 2012 r. Umi otrzymała Grand Prix w Chopin International Competition in Hartford, Connecticut in 2010, w wyniku czego wystąpiła w Carnegie’s Weill Recital Hall w Nowym Jorku. W 2013 Umi otrzymała nagrodę dla najlepiej zapowiadającego się studenta podczas 17th Hamamatsu International Piano Academy w Hamamatsu, Japonia.

 

Umi zadebiutowała z orkiestrą Desert Symphony w Kalifornii w wieku 8 lat. Wystąpiła również z Keith Lochart i Boston Pops. Wystąpiła z takimi orkiestrami jak: Wuhan Symphony Orchestra w Chinach;  Liepaja Symphony Orchestra na Łotwie; Pasadena Symphony w Pasadena, California; the Winnipeg Symphony Orchestra w  Kanadzie; the Charlotte Symphony w  Punta Gorda, Florida; the Thayer Symphony w Massachusetts; the Desert Symphony, California; Indiana Chamber Orchestra w Indianapolis, Indiana oraz Missouri Symphony in Columbia, Missouri.

 

Ponadto, Umi wykonała recitale w Polsce, Anglii, Niemczech, Łotwie, Włoszech, Luksemburgu, Japonii, Meksyku, Panamie, USA i Kanadzie. Podczas wywiadu telewizyjnego w Luksemburgu została nazwana cudownym dzieckiem. Wystąpiła również na festiwalu Lato z Chopinem w Busku-Zdroju w 2012, 2013 i 2014 roku. Jest również częstym gościem festiwalu Assisi del Mondo we Włoszech. W wieku 12 lat, zadebiutowała w Osace w Japonii. Następnie wystąpiła w serii koncertowej Kizuna, poświęconej ofiarom Tsunami w roku 2011.

 

Umi uczy sie od lata 2011 w klasie profesora Johna Perry w Los Angeles. jak i również u Pani Mina Hirobe-Perry. Umi rozpoczęła swoją muzyczną edukację w wieku 4 lat u Yoshie Akimoto i Itoe Akimoto. Umi wystąpiła w kilku festiwalach pianistycznych: Perugia Music Fest and the Amalfi Coast Music Festival we Włoszech.  Wystąpiła również w Hamamatsu Piano Academy w 2013 w Japonii, gdzie studiowała z profesorem John Perry, Hiroko Nakamura, Pavel Gililov i Shin Soo Jung. Umi  wzięła udział w kursach mistrzowskich wybitnych pianistów jak: Lang Lang, Aldo Ciccolini, Ilana Vered, Dr. Krystian Tkaczewski i  Byron Janis.

 

Jej pierwszy album „ Just for You” nagrała w wieku 9 lat, a nagranie Fantazji Impromtu Chopina zostało użyte w Hollywoodzkiej adaptacji dotyczącej Steva Jobsa i Apple. „Music in Life”.  Swój drugi album nagrała w wieku 12 lat.

 

http://www.umigarrett.com/

 

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page