top of page

Laetitia Hahn, Niemcy

Süd-West-Presse napisał o Laetitia Hahn: “ogniste wykonanie  Liszta, doprowadziło słuchaczy do łez,wyzwalając śpiew rozmarzonej duszy.”

 

W wieku 10 lat Laetitia zadebuitowała w koncercie z orkiestrą. Laetitia otrzymała 18 nagród w 14 konkursach pianistycznych. W 2012 została wybrana jako muzyczny ambasador Lang Langa i w 2014 wybrana przez „Aachner Nachrichten” jako jeden z ludzi 2014 roku.W 2015 roku wystąpiła razem z Lang Langiem na koncercie w Chinach oraz miała swoje pierwsze tournee.

Od 2016 Laetitia Hahn jest najmłodszym studentem fortepianu w Kalaidos University w Szwajcarii. Występowała w wielu prestiżowych salach jak: Filharmonie w Essen, Monachium, Hamburgu, Albertinum w Dreźnie, Klavier Festival Ruhr, Kötchener Bachfesttagen, Herbstlichen Musiktagen/Bad Urach i w Leipziger Gewandhaus, gdzie została uhonorowana przez ówczesnego prezydenta Niemiec międzynarodową nagrodą Mendelssohna. Razem ze swoim młodszym bratem Philipem wystąpili w Ronald-McDonald Childrens Charity Gala w Wiedniu. Wystąpili również razem Statemuseum Tier i w historycznej sali koronacyjnej w Aachen.

 

Laetitia była częstym gościem w mediach, m.in: wystąpiła trzy razy w niemieckiej telewizji w tym popularnym show „tv-total.” Poza muzyką, Laetitia interesuje się pływaniem, czytaniem i jazdą na nartach.

Letitia Hahn

J.S.Bach/Busoni Chaconne d-moll BWV 1004

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page