top of page
IMG_0948.JPG

Michał Oleszak, Polska

Michał urodził się 5 lutego 2000 r. we Wrocławiu,  a swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku   lat 7. W 2013 zaczął edukacje w Zespole Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. 

 Trzy lata później został uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Po jej ukończeniu kontynuował naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety- Bugaj, prof. Joanny Ławrynowicz- Just i prof. Konrada Skolarskiego.

 

Jest laureatem konkursów pianistycznych oraz konkursów muzyki kameralnej m.in. I miejsce na Międzynarodowym
Konkursie w Koszycach; I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Łomiankach, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvie; I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Busku-Zdroju oraz I miejsce na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej.

 

Swoje umiejętności pianistyczne rozwijał także na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów takich jak: Piotr Paleczny, Andrzej Jasiński, Philippe Raskin, Stephan Möller, Wojciech Świtała, Robert Szreder, Maria Szwajger-Kułakowska, Bernd Goetzke, Ewa Kupiec oraz Elżbieta Stefańska oraz Krystian Tkaczewski.

 

Występował m.in. w Estonian Opera Theatre w Tallinie, Filharmonii w Koszycach, Ehrbar-Saal w Wiedniu, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Zamku w Łańcucie,
Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Sali Lustrzanej w Tarnowie oraz wielokrotnie na Zamku Królewskim w Warszawie. Współpracował także z Programem Drugim Polskiego Radia oraz Radiem RDC.

 

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page