top of page

Adam Mikołaj Goździewski , Polska

Adam Mikołaj Goździewski  urodził się 5 grudnia 1996r. w Łodzi. ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.

Jest laureatem czołowych nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, w Rosji (Tomsk, I nagroda, nagroda specjalna, 2013), na Ukrainie, we Włoszech (Barletta, Grand Prix i Złoty medal, 2011), 
w Słowenii (Radovljica, III nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie mazurka, 2014), w Estonii (Narva, Grand Prix,  EMCY Prize, 2. Nagrody specjalne, 2014), w Macedonii (Ohrid, Grand Prix i Złoty Medal, 2014).

 

Jako solista i kameralista koncertował w Polsce m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Filharmonii Łódzkiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa”, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Dusznikach-Zdroju, a także za granicą: w Paryżu (32e Chopin Festival), Mediolanie (cykl recitali Chopinowskich na EXPO 2015), Oslo (Drobak Unge Talenter Festival), Tallinnie (Filharmonia Narodowa), Nowym Jorku (Carnegie Hall, w duecie ze skrzypaczką Kornelią Figielską), Chopin Festival in der Kartause w Gaming (Austria), Dusseldorfie i Genewie. 
 

 

Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu grając na klawesynie (pod kierunkiem prof. Lilianny Stawarz) oraz na fortepianach z epoki.

 

Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Adam Mikołaj Goździewski 

F.Chopin Scherzo h-moll op.20

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page