top of page

Hoang Pham Tra Mi, Wietnam

Hoang Pham Tra Mi urodziła się w Moskwie w 1997 roku. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod okiem Lva Mendelevicha Ukrainskiego i Luobov Pavlovny Chistiakovej. W 2009 Tra Mi przeniosła się do Wietnamu i kontynuowała muzyczną edukację w Narodowej Akademii Muzycznej Wietnamu w klasie profesora Ta Quang Dong.

Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych w tym:

1st  International Chopin Piano Competition Singapore (2010, I nagroda), 3rd  International Rosario Marciano Piano Competition (2011, II nagroda) w Wiedniu,  Nuits Pianistiques Piano Competition and Academy (2011, I nagroda) w Aix-en-Provence, Francja.

 

 Tra Mi występowała w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich pracując pod kierunkiem uznanych pianistów jak: Dang Thai Son, Martin van den Hoek, Konstantin Lifshitz, Einar Steen-Nokleberg. W 2011 została wybrana jako twarz Wietnamu w kategorii kultura.

W 2012 Tram Mi po przejściu 3 etapów została finalistką  VIII Moscow International Frederick Chopin Piano Competition for Young Pianists.

 

Po sukcesie w tym konkursie została przyjęta do centralnej szkoły talentów przy Konserwatorium Moskiewskim, do klasy profesora Yuri Slesareva. Po otrzymaniu dyplomu z wyróżnieniem w roku 2014, Tra Mi otrzymała stypendium i została studentką prestiżowego Konserwatorium Moskiewskiego w klasach uznanych profesorów: Yuri Slesareva, Tigrana Alikhanova, Iriny Krillowej, Vacheslava Gryaznova i Marii Dubrovkiny.

 

 Tra Mi występowała w takich salach jak: Moscow International Performing Arts Center Chamber Hall, Moscow Bolshoi Theatre,  Beethoven Hall, Hanoi Opera House oraz regularnie w Małej Sali i Rachmaninov and Myaskovsky Halls  Moskiewskiego Konserwatorium im. Piotra Czjkowskiego. Tra Mi jest aktywna jako solistka i kameralistka.

Hoang Pham Tra Mi

F.Chopin Etiuda gis-moll, op.25, nr 6

F.Chopin Ballada g-moll, op.23

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page