top of page

Niklas Kniesche, USA

Niklas Kniesche jest 15-letnim pianistą z Providence, Rhode Island, gdzie uczęszcza do Wheeler School. Rozpoczął naukę gry na fortepianie jako student w klasie Marilyn Roth, a obecnie Jonathana Bassa w New England Conservatory Preparatory School. Jest laureatem wielu konkursów w tym  pierwszej nagrody w International Chopin Competition in Hartford, CT, 2016, pierwszych nagród  the Steinway Society of Massachusetts competition i wielu nagród w University of Rhode Island Piano Extravaganza. Ostatnio otrzymał pierwszą nagrodę w  NEC Prep Concerto Competition. The 2015  otrzymał pierwszą nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Bacha w Rivera Competition.

Niklas wziął udział w wielu festiwalach w tym: 4th Rotarischer Sommerkurs 2010 w Hochschule für Musik Franz Liszt w  Weimarze, gdzie został zaproszony do występu w koncercie najlepszych uczestników. W 2015 Niklas uczestniczył w Alberta Piano Festival w Kanadzie, gdzie został wybrany by wziąć udział w kursie mistrzowskim Jeroma  Lowenthala i  Jasona Cutmore oraz do występu w koncercie finałowym. Niklas wziął udział w trzech projektach NEC, koncentrujących się na  Clarze and Robercie  Schumannie; Franzu Liszcie i Claudzie Debussy. 

 

W 2014 wystąpił w  Mozarthaus w Wiedniu  i  Béla Bartók Conservatory in Budapeszcie, gzie również wziął udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez  Gabóra Eckhardta. W 2015, Niklas wziął udział w kursie mistrzowskim Yves Henry w NEC.

 

Niklas również od pięciu lat jest studentem kompozycji i wykonywał swoje utwory jak i utwory kompozytorów współczesnych jak: John Harbison (2015), Jefferson Friedman (2012), Michael Finissy (2011) i Sir Peter Maxwell Davis (2010).  W jego najbliższych planach jest  udział w koncertach w Lipsku, Weimarze i Berlinie, kurs mistrzowski  z  Aquiles Delle Vigne w Centro Internationale di Studi Deradiani in Otranto, Castello Aragonese w Puglia, Włochy, jak również wzięcie udziału w Międzynarodowym Festiwalu „Lato z Chopinem,” gdzie wystąpi w serii „Talenty Światowej Pianistyki” weźmie udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez dr Krystian Tkaczewskiego  i Alberta  Mamrieva.

Niklas Kniesche

Gian Carlo Menotti Ricercare and Toccata

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page