top of page

Jae Hong Park, Korea Południowa

Jae Hong, Park rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat. Po ukończeniu Korea National Institute for the Gifted in Arts, kontynuował edukację muzyczną w Seoul Art High School. Obecnie studiuje z profesorem Daejin, Kim w Korea National Institute for the Gifted in Arts.

Jest on laureatem wielu konkursów pianistycznych w tym: Cleveland International Piano Competition for Young Artists (pierwsza nagroda),  Ettlingen International Competition for Young Pianists (4 nagroda) oraz zdobywcą nagrody  Saschy  Gorodnitzkiego w Hilton Head International Piano Competition. Ponadto,  otrzymał wiele nagród w Korei: Eumag-Chunchu,  Samick-Seiler, the TBC, the CBS, the International Haydn Piano Competition i Ehwa-Kyunghyang, jednym z najpoważniejszych konkursów w Korei.

 

W sierpniu Jae Hong miał swój debiut we Frick Collection w Nowym Jorku jak i w  Amsterdamie i w Utrechcie w Holandi na zaproszenie Liszt International Piano Competition i Grachten Festival. Wystąpił również w serii talentów Kumho-Asiana Cultural Foundation w Seoulu. Występował w  Salzburgu w takich salach jak: Wien Saal, Bosendorfer Saal i Solitar jako najlepszy student letniej akademii Mozarteum w 2014 i 2015.

 

 

W roku 2012, wykonał koncert e-moll Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Banatul Philharmonic of Timisoara, Rumunia i otrzymał znakomite recenzje. Ponadto doskonale zadebiutował w Buenos Aires w Argentynie w listopadzie 2015: „ Sonata Bartóka po prostu zapierała dech w piersiach. Fascynująca rytmicznie  konstrukcja i pasja w skrajnych częściach jak i znakomite frazowanie wolnej części udowodniły, że słuchamy dojrzałego artysty o niezwykłych umiejętnościach” tak pisał krytyk Pablo Bardin dla Buenos Aires Herald.

 

 

Jae Hong występuje również jako kameralista z własnym trio i kwintetem. Został wybrany przez słynną koreańską skrzypaczkę Kyung-Wha, Chung i wystąpił z nią w serii koncertów kameralnych. Jae Hong wziął udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez  Jeno Jando, Phillipa Kawina, Wolfganga Watzingera i Haisun Paik.

Jae Hong, Park

L.van Beethoven III Koncert Fortepianowy c-moll

Założycielka
 † prof. Barbara Hesse- Bukowska
 
Dyrektor Artystyczny
Dr Krystian Tkaczewski
 
Konsultant
prof.Maciej Piotrowski
 

bottom of page