Aleksandra Hortensja Dąbek, Polska

Aleksandra Hortensja Dąbek (ur. 01.10.1996r.) ma 20 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Jest studentką II roku Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Ewy Bukojemskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Krzeszowicach u Pani Beaty Zając. Aleksandra jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz stypendystką Małopolskiej Fundacji Sapere Auso i Gminy Trzebinia.

 

Na swoim koncie ma kilka znaczących osiągnięć w  konkursach pianistycznych, m.in.:

​-lipiec 2016 III miejsce na VII International Chopin Piano Competition in Budapest

​-styczeń 2016 II miejsce na Debut International Piano Competition w Nowym Yorku

-lipiec 2015  III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac               

-maj 2013  I miejsce w 21 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni w grupie do 18 lat, nagroda za najlepsze wykonanie mazurka Chopina przyznana przez Gyorgy Ferenczy Foundation , specjalna nagroda za najlepsze wykonanie preludium Karola Szymanowskiego

W kwietniu 2016 roku zadebiutowała w CarnegieHall oraz wiedeńskiej sali Ehrbar Hall.

 

Koncertowała m.in w Polsce, Singapurze, Kanadzie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, naWęgrzech, Hiszpanii. Wykonała I koncert fortepianowy Fryderyka Chopina wraz z orkiestrąFilharmonii Śląskiej. W kwietniu 2015 roku zagrała serię koncertów wraz z towarzyszeniem Emirates Youth Symphony Orchestra w Dubaju.

 

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in z profesorów Andrzeja Jasińskego, Kevina Kennera, Fumiko Eguchi oraz Krzysztofa Jabłońskiego.

 

Jest stypendystką Fundacji Yamaha.

Aleksandra Hortensja Dąbek

Założycielka

 † prof. Barbara Hesse- Bukowska

 

Dyrektor Artystyczny

Dr Krystian Tkaczewski

 

Dyrektor

Alicja Bednarska

 

Konsultant

prof.Maciej Piotrowski