Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXV  Międzynarodowym Festiwalu „Lato z Chopinem” im. Barbary Hesse-Bukowskiej w Busku Zdroju. Organizatorem festiwalu  jest Uzdrowisko Busko-Zdrój SA . Współorganizatorem oraz głównym zagranicznym partnerem festiwalu jest  od 2015  roku Connecticut Chopin Foundation. Tego lata zapraszamy na dwudziestą piątą- jubileuszową  edycję najważniejszego festiwalu pianistycznego w województwie świętokrzyskim. Najbliższa edycja festiwalu będzie obfitować w wiele ważnych wydarzeń koncertowych. Począwszy od roku 2015, estradę młodych zastąpiła autorska seria: „Talenty Światowej Pianistyki”,w której występują wyłącznie laureaci liczących się 

międzynarodowych konkursów pianistycznych. W tym roku wystąpią wybitni pianiści z Polski, USA, Japonii,Tajwanu, Niemiec, Chin, Ukrainy,  Młodzi pianiści wystąpią przed gwiazdami, którymi będą m.in: wybitni pianiści: Hsi-Yun Wu z Tajwanu- laureatka wielu konkursów w tym III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Farmington, CT, Ivan Gusev z Rosji, laureat międzynarodowych konkursów, w tym, Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Hartford, CT, Hinako Inoue, Japonia-laureatka III Międzynarodowego Konkursu im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku-Zdroju oraz Marie-Luise Bodendorff z Niemiec.

 

Z okazjii jubileuszu, odbędzie się uroczysty inauguracyjny konkcert jubileuszowy w wykonaniu maestro Krystiana Tkaczewskiego oraz dwóch polskich pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.W.Krogulskiego w Tarnowie: Roberta Maciejowskiego oraz Pawła Wojciechowskiego. Artystom w wykonaniu koncertów F.Chopina, towarzyszyć będzie Kwintet Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. Po raz pierwszy odbędzie się koncert „Chopin w plenerze” w wykonaniu pianistów z USA, Japonii, Chin, Niemiec i Tajwanu.

 

Swój warsztat zaprezentują również: absolwentki profesor Barbary Hesse-Bukowskiej: Šviesė Čepliauskaitė z Litwy, Shoko Kusuhara z Japonii. Dodatkowo będziemy mogli wysłuchać dwóch koncertów uczestników kursu pianistycznego prowadzonego  przez doktora  Krystiana Tkaczewskiego  i  profesora Yuri Didenko z Rosji.

 

Życzę Państwu wspaniałych artystycznych wrażeń i zapraszam na XXV Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Lato

z Chopinem”, który odbędzie się w dniach 17-26 lipca, 2019 w Sali Koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju.

 

 

 

 

Dr Krystian Tkaczewski                                                                                                                                                               

Dyrektor Artystyczny                                                                                                                                 

Międzynarodowego  Festiwalu Pianistycznego „Lato z Chopinem” w Busku-Zdroju.                                    

Connecticut Chopin Foundation                                                                                                                                 

Chopin International Piano Competition in Hartford, CT

 

 

Założycielka

 † prof. Barbara Hesse- Bukowska

 

Dyrektor Artystyczny

Dr Krystian Tkaczewski

 

Dyrektor

Alicja Bednarska

 

Konsultant

prof.Maciej Piotrowski